• O nás

Právna norma: Občianske združenie

Kontakt: rzporubka@gmail.com

IČO: 17319617/1384

Rodičovské združenie (ďalej RZ) je spojovacím článkom medzi vedením školy a žiakmi v oblasti školskej a mimoškolskej činnosti. RZ vzniklo ako nezávislé dobrovoľné občianske združenie, ktoré sa zaregistrovalo pod názvom SRRZ – RZ pri Základnej škole s materskou školou v Porúbke. Je členom Slovenskej rady rodičovských združení s registračným číslom 1165, čo mu zaručuje právnu subjektivitu.

RZ je otvoreným združením nielen pre rodičov, ale i priateľov a priaznivcov školy, preto sa rozhodlo ponechať názov pri registrácii občianskeho združenia. Najvyšším orgánom SRRZ – RZ pri Základnej škole s materskou školou v Porúbke je Rada rodičov školy, ktorú tvoria zástupcovia jednotlivých tried. Títo boli riadne zvolení na schôdzach triednych združení a majú plnú dôveru rodičov. Na svojich zasadnutiach prerokúva zásadné otázky výchovy a vzdelávania, rieši pripomienky rodičov. V tomto smere koordinuje činnosť jednotlivých triednych združení.

Rada RZ má trojčlenný výbor: predseda – Bc. Kostičová Katarína, pokladník – Mgr. Cifráková Mária, zapisovateľ – Timková Mariana. Rada zasadá vždy na začiatku školského roka pred plenárnym rodičovským združením a podľa potreby v máji. Na týchto zasadnutiach sa môže zúčastniť každý člen RZ, ktorý o to prejaví záujem. Závery z rokovania RRZ zaznamenáva zapisovateľ formou zápisnice.

V súlade s poslaním RZ školy sa jeho činnosť zameriava hlavne na:

• výchovné a vzdelávacie otázky
        • pomoc pri zmiernení dôsledkov nepriaznivej finančnej situácie na prácu školy s ohľadom na žiakov

Pri riešení výchovných a vzdelávacích otázok je RZ prostredníctvom svojich zástupcov v kontakte s vedením školy. Rodičia môžu predkladať svoje názory, námety, pripomienky a požiadavky týkajúce sa výchovy a vzdelávania svojich detí v rámci triednych aktívov RZ. Ďalšou možnou formou spolupráce je priamy kontakt rodiča s vyučujúcim alebo vedením školy.

RZ sa snaží zmierniť dopad nepriaznivej finančnej situácie. Preto podľa potreby, v rámci svojich možností, podporuje finančné požiadavky školy. Jednou z foriem finančnej pomoci je podpora školy finančnými prostriedkami získanými z členských príspevkov rodičov.

Podporujeme:

• účastníkov súťaží a olympiád
        • odmeniť najlepších žiakov školy
        • akcie podporované školou – školské súťaže - odmeny, karneval - odmeny
        • doplnenie učebnými pomôckami, audiovizuálnou technikou a odbornou literatúrou
        • aktivity zviditeľňujúce školu.

Príjmy RZ tvoria aj dobrovoľné príspevky, účelové príspevky a dary, ktoré môžu byť prijímané na základe písomnej zmluvy. Takto získané finančné prostriedky sa ukladajú v peňažnom ústave.

Ďakujeme za finančnú podporu všetkým rodičom a sponzorom, ktorí akokoľvek pomohli a pomáhajú škole.