• Grantový program Nadácie SPP

• v rámci grantového programu „SPPoločne pre komunity“  Nadácie SPP sme získali finančný príspevok vo výške 900€, za účelom ochrany životného prostredia.

Viac o projekte: https://nadaciaspp.egrant.sk/

„Na vichodze dobre, na vichodze zdravo, aľe na vichodze, aľe na vichodze,

hej, peňeži furt malo“

Cieľom nášho projektu bolo podporiť ekovýchovu žiakov výstavbou učebne pod holým nebom, čo sa nám vďaka nadácii SPP aj podarilo.

Náš projekt začal exkurziou na Morské oko a návštevou novopostavenej učebne pod holým nebom v rámci Letnej školy 2021. Vďaka tomuto sme získali inšpiráciu pre realizáciu podobného projektu u nás v škole.

V rámci tohto projektu sa nám podarilo využiť časť vonkajšieho areálu na učenie priamo v prírode zhotovením 6 edukačných tabúľ – dreviny a kroviny našich lesov, vtáctvo, hmyz a

rastliny našich polí, lúk a pasienkov. K nim sme svojpomocne zhotovili oddychové prvky – 3 lavičky. V rámci toho projektu sme pripravili aj niekoľko vtáčích búdok a za spolupráci lektora  Bc. Martina Daniláka sme priblížili žiakom život vtákov a význam starostlivosti o nich, hlavne prikrmovaním v zime, čo si hneď aj vyskúšali.

Finančné prostriedky sme využili tak ako nám boli schválené:

- 475€ na prípravu a výrobu edukačných tabúľ  v spolupráci s lesnou pedagogičkou Ing. Luciou Hankovou.

- 245€ na nákup nástrojov potrebných na opracovanie a osadenie tabúľ v spolupráci s  rodičmi

a 180€ na nákup ochranného materiálu.

Keď neprší, aspoň kvapká ....sme radi, že existuje aj takáto forma pomoci pre malé subjekty ako je naša škola a tešíme sa na ďalšie výzvy, do ktorých sa určite zapojíme.