•                MÁME RADI VÝCHOD

„Produkujeme zelené zlato“

S triedením odpadu má naša škola už bohaté skúseností. Zapojením sa  do projektov Poznaj, chráň a separuj a Triedim, triediš, triedime naši žiaci nadobudli veľa užitočných poznatkov a skúseností. Zistili aj to, že takmer každý odpad sa dá využiť minimálne ešte raz.  Z toho vznikla myšlienka triedenia a spracovania nielen papiera, skla a iných materiálov, ale aj biopodpadu. Tejto myšlienke predchádzala výzva Karpatskej nadácie Ideathon Máme radi východ, do ktorej sme sa zapojili  s  projektom "Produkujeme zelené zlato". V rámci tejto výzvy sme získali veľký kompostér, ktorý sme umiestnili v školskej záhrade. Medzitým sme zrealizovali osvetu medzi žiakmi a učiteľmi a nepedagogickými zamestnancami. V rámci vyučovacieho procesu aj mimo neho prebiehali rôzne aktivity od zoznamovania sa s významom bioodpadu, cez šetrenie potravinami až po ich kompostovanie.