• Školský klub detí

Hlavnou náplňou Školského klubu detí je efektívne využívanie voľného času detí, oddych a relaxácia po vyučovaní. Tento proces zabezpečujeme pomocou rôznych záujmových a rekreačných aktivít podľa záujmu a schopností žiakov. Formujeme osobnosť dieťaťa. Súčasťou činnosti v ŠKD je i denná príprava na vyučovanie.

Spôsob prihlásenia do ŠKD:

1. Deti sa do ŠKD zaraďujú na základe písomnej žiadosti podanej zákonným zástupcom dieťaťa.

2. O zaradení do ŠKD rozhoduje riaditeľka školy.

3. Do ŠKD sa prednostne zaraďujú deti nižších ročníkov prihlásených na pravidelnú dochádzku a deti zamestnaných rodičov.

4. Rozsah dennej dochádzky, spôsob odchodu detí, prípadne záujmovú činnosť mimo ŠKD uvedie rodič do žiadosti. Prípadné zmeny v dochádzke a spôsobe odchodu oznamuje  rodič vždy písomne.

Prevádzka ŠKD:

od 11.15 do 15.30.

Výchovnú činnosť vykonávame v týchto oblastiach:

Spoločensko - vedná

Esteticko - výchovná

Športovo - dopravná

Pracovno - technická

Prírodovedno - enviromentálna

Vzdelávacia

Oddychová, rekreačná, relaxačná

Ciele ŠKD:

-Rozvíjať osobnosť človeka

-Získavať všeobecný prehľad

-Pochopiť a uplatňovať zásady demokracie- Deklarácia práv dieťaťa

-Pestovať národné povedomie

-Rešpektovať iné etnické skupiny

-Vytvárať prostredie vzájomnej dôvery a pomoci

-Spoločne stanoviť pravidlá slušného správania a dbať na ich dodržiavanie

-Predchádzať negatívnym prejavom detí

-Viesť k spolupráci a tolerancii k druhým

-Pochopiť a uplatňovať princíp rovnosti pohlaví

-Získavať a uplatňovať vedomosti o životnom prostredí a jeho ochrane

-Dodržiavať bezpečnosť a ochranu zdravia

-Podporovať osobnú spokojnosť a pohodu detí

Riadenie a organizácia ŠKD:

1. Školský klub detí riadi riaditeľka školy

2. Výchovno - vzdelávaciu činnosť ŠKD vykonáva kvalifikovaná vychovávateľka.

3. V školskom roku 2019/20 je na pravidelnú dochádzku prihlásených 19 detí.

4. ŠKD sa riadi vypracovaným a schváleným školským výchovným programom.

Príspevok na úhradu za pobyt dieťaťa v ŠKD:

1. Príspevok na úhradu za pobyt dieťaťa v ŠKD je 2,- € mesačne na jedno dieťa, tento príspevok určuje OÚ Porúbka.

2. Poplatok sa platí nezávisle od času a počtu dní, ktoré dieťa strávi v ŠKD.

3. Ak rodič odhlási dieťa z ŠKD v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie alikvotnej čiastky príspevku.

4. Poplatok za pobyt dieťaťa musí byť zaplatený do 10.dňa v mesiaci. Rodič je povinný platiť príspevok načas.

5. Po predložení dokladov o sociálnej odkázanosti, môže riaditeľka školy rozhodnúť o  odpustení príspevku za pobyt dieťaťa v ŠKD.

Starostlivosť o zdravie a bezpečnosť detí:

1. Za bezpečnosť detí počas celého ich pobytu v ŠKD zodpovedá vychovávateľka.

2. Pri hrách a iných činnostiach je vychovávateľka povinná  poučiť deti o bezpečnosti.

3. V prípade úrazu poskytne vychovávateľka prvú pomoc, oznámi ho vedeniu školy a napíše o ňom záznam.

4. Nosenie drahých a nebezpečných predmetov do ŠKD nie je povolené.

5. Ak zistí vychovávateľka u dieťaťa nevoľnosť, teplotu a pod., upovedomí o tom rodičov.

6. Vychovávateľky sú povinné priebežne monitorovať zmeny v správaní dieťaťa, podľa potreby sú povinné informovať zákonných zástupcov dieťaťa a vedenie školy. Spolupracujú s triednou učiteľkou, výchovným poradcom školy.

7. V záujme zachovania bezpečnosti a zdravia všetkých detí v ŠKD musí byť správanie každého dieťaťa počas celého jeho pobytu v ŠKD plne v súlade s pravidlami VPŠ. Každé dieťa je povinné rešpektovať a riadiť sa pokynmi vychovávateľky. V prípade opakovaného porušovania a nerešpektovania VP v ŠKD môže byť dieťa z ŠKD vylúčené.